Trek pod K2 ( Pakistán ) 12.7. – 31.7. 2024

Trek pod magickou druhou nejvyšší horu světa K2. Ledovec Baltoro, štíty Trango Towers, největší ledovcový systém světa, sedlo Ghondoghoro La 5680 prověří Vaše síly. Drsná, ale dech beroucí krajina Karakoramu.

 

 

1. -2. den: Odlet z Prahy,  přílet do Islamabadu. 

3.den:  Dle situace opět letecky nebo alternativně pozemní přesun minibusem do Skardu. Skardu – v případě času možnost výstupu na pevnost s výhledy do okolí.

4. – 5. den: Skardu – Askole – Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).

6. – 7. den: Jhola – Paju – Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník  K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).

8. den: Khuburse – Urdukas – Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd.

9. -11. den: Ghoro II – Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.

12. – 13. den: Concordia – Ghondoghoro La  – Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Brzy ráno vycházíme brzy do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstup do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).

14. den: Khuspang – Dalzampa. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“.

15. – 16. den: Dalzampa – Hushe – Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.

17.den: Přejezd do Skardu jeepem 6 -7 hodin, nocleh v hotelu

18. den: Let do Islamabadu nebo autem do Chilas

19.den : Rezervní den, prohlídka v Islamabadu

20.den:  Odlet a přílet do ČR

Cena : 76 000 Kč od 7 osob ( skupina max.12 osob )
Cena obsahuje : letenka Praha – Islamabád a zpět ( při ceně do 21 000 Kč – při vyšší ceně bude účtován doplatek ) doprava do Skardu, český průvodce, místní průvodce, ubytování v hotelu, na treku ve stanu, během treku polopenze od místního kuchaře, permity na trek, poplatky agentuře, veškerá další povolení, nosiče do 16kg na osobu

Cena neobsahuje : stravování mimo trek, pojištění léčebných výloh, případné vstupy, díško nosičům ( cca 60 USD nosiči, podělíme dle počtu nosičů )

Ubytování a strava : mimo trek v hotýlcích, na treku ve vlastních stanech, na treku polopenze od místního kuchaře, mimo trek v restauracích Vybavení : spacák, stan, karimatka, treková kotníčková obuv, sandály, teleskopické trekkingové hole, oblečení i do mrazu, sluneční brýle, opalovací krém, lékárna, sedací úvazek, smyčky, 2 karabiny
Přihlášky : Trek pod K2 – Region Baltoro – Katalog zájezdů (cknamche.cz)