Severní Vietnam září 2023

« 27 z 27 »

Vietnam je poslední dobou stále populárnější destinací. Spousta turistů míří do zátoky Ha Long, císařského města Hue, ale chcete poznat ten pravý Vietnam, bez množství turistů? Chcete nakouknout „pod pokličku“ v kuchyních místních obyvatel. Chcete se seznámit se zástupci etnických skupin, kterých na severu žije více než 50 druhů? Navíc tam vyrazit v naprosto nejlepší době, tj. když dozrává rýže, která se stále ještě sklízí ručně? Potom je toto vaše správná volba. Během cesty navštívíme NP Ba Be, pokocháte se pohledem na nádherné vodopády Ban Gioc nebo Khuay Nhi, okouzlí vás skalní útvary Coc Vai Pha a Mountain 999. Projedeme spolu několi

1. – 2. den – odlet do Hanoje – dle času procházka k Jezeru Hoan Kiem – Jezero navráceného meče, možnost návštěvy chrámu Nefritové hory (Ngoc Son), Želví věž (Thap Rua). Nocleh Hanoj
3. den odjezd z Hanoje do Lang Son, návštěva krasové jeskyně Thanh Cave, Paláce dynastie Mac, Kỳ lừa market, vietnamsko-čínská hranice Dong Dang , nocleh Lang Son.
4. den budeme projíždět krásným pohořím Na lay mountain, zastavíme se ve vesnici Quynh sơn a nocovat budeme v Bac Son. Cestou nás čekají fotozastávky při pozorování rýžových polí a výhledů na krásné skály.
5. – 6 den přesuneme se do města Cao Bang, které je perfektním výchozím bodem pro výlet k vodopádu Ban Gioc. Budeme projíždět spoustu zajímavých míst, kde můžete pozorovat zástupce etnických skupin při práci na polích nebo i okolo domů. Ban Gioc – IV. největší vodopád na světě, který se nachází na hranicích dvou států.Vodopád je možno pozorovat z lodí, návštěva pagody Truc Lam Phat Tich, prohlídka jeskyně Nguom Ngao. Nocleh Cao Bang.
7. den Přesun do vesnice Pac Ngoi, která je vstupní branou do NP Ba Bể , nocleh ubytování homestay místního etnika Tay. Možnost shlédnout hudební a taneční představení místního etnika. 8. den NP Ba Bể – celý den věnován prohlídce NP Ba Bể; projížďka lodí po jezeře téhož jména; s horskými vrcholy okolo 1.900 m.n.m; oblast je bohatá na velké množství rostlin a živočichů. Prohlídka jeskyně Puong, možnost vyzkoušet místní grilované speciality; lodí zpět, procházka k vodopádu Dau Dang, návštěva jeskyně Hua Ma Cave.
9.den přesun z NP Ba Bể do provincie Tuyen _Quang, vodopád Khuoi Nhi , skalní útvary Vai Pha a 99 mountain, výlet lodí.
10.den přejezd nádhernou krajinou zlatozelených polí z Thuong Lam do města Meo Vac. Cesta nás povede přes Yen Phu a Bao Lam.
11. den Ma Pí Leng Pass – jeden z nejvýše položených průsmyků v zemi, Lung Cu – rozhledna na dračí hoře, Dong Van Karst Plateau – projížďka úžasným geoparkem, krasové útvary staré téměř 400 milionů let, tuto oblast obývá minorita Lo Lo, nocleh Dong Van.
12.den Vuong palace, Pao tradiční m místní dům, Yen Minh vyhlídka, Trang Kin průsmyk, Nui Doi vyhlídka, Haven gate, Quan ba, Ha Giang homestay
13. den Ha Giang – delší přejezd na severozápad, cestou zastávky v místních vesnicích, prohlídka tržnic, zastávky na focení, rýžová pole, malebná horská krajina, skořicové plantáže
14. den Bac Ha – nejvyhlášenější nedělní market v oblasti, účastní se v hojném počtu zástupci místních etnických skupin, lidí z hor – Lao, Lu, Flower H´mong, Red Dao. Vesnice Truong, lodní výlet Chay river, přejezd do vesničky Lao Chai, etnikum Red Dao, nocleh.
15. den okolí horského města SaPa, procházka po rýžových polích, v případě zájmu a slunečného počasí lanovka na nejvyšší horu Indočíny – Phan Xi Pang, 3.143m.
16.den Stříbrný vodopád, továrna na zpracování čaje, přejezd směr Mu Cang Chai.
17.den La Pán Tan – vyhlášená foto vyhlídka, průsmyk Cao Pha, cesta horskými serpentinami přes vesnici Tu Le, vyhlášenou pěstováním speciálního druhu zelené rýže Com do města Nghia Lo, nocleh.
18.den opouštíme krásy severního Vietnamu a vracíme se směr HaNoi, odlet domů. 19.den přílet do ČR

Cena: 53 200 Kč

Cena zahrnuje: letenku do Hanoje ( cena do 20 000 Kč ), veškerou dopravu : najaté autem, taxiky, najaté lodě ve Vietnamu, ubytování v hotýlcích  a domácích guest housech  ve dvou  lůžkových pokojích ( s větrákem, někdy je sprcha a wc součástí pokoje u domácích pobytů někdy na chodbě ), českého i místního průvodce, 
Cena nezahrnuje:  vstupné, vísum (on line cca 25 USD), stravu

Typ zájezdu : poznávací

Průvodce : specialistka na tuto oblast Magda Radostová

Přihlášky:  Přihlášky budou aktivní do půlky září, zatím předběžně na mail: radka.tkacikova@post.cz

Program zájezdu může být trochu upraven v závislosti na situaci na místě.
Cestovní pojištění na vyžádání zajistí CK Namche
Garantem tohoto zájezdu je CK Namche s pojištěním proti úpadku u pojišťovny Uniqa