Trek pod K2 ( Pakistán ) 1.7. – 20.7. 2022

Trek pod magickou druhou nejvyšší horu světa K2. Ledovec Baltoro, sedlo Ghondoghoro La 5680 prověří Vaše síly. Dech beroucí krajina Karakoramu. Nahlédněme pod pokličku jiných hor.

 

 

1. -2. den: Odlet z Prahy,  přílet do Islamabadu. 

3.den:  Dle situace opět letecky nebo alternativně pozemní přesun minibusem do Skardu. Skardu – v případě času možnost výstupu na pevnost s výhledy do okolí.

4. – 5. den: Skardu – Askole – Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).

6. – 7. den: Jhola – Paju – Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník  K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).

8. den: Khuburse – Urdukas – Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd.

9. -11. den: Ghoro II – Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.

12. – 13. den: Concordia – Ghondoghoro La  – Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Brzy ráno vycházíme brzy do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstup do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).

14. den: Khuspang – Dalzampa. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“.

15. – 16. den: Dalzampa – Hushe – Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.

17.den: Přejezd do Skardu jeepem 6 -7 hodin, nocleh v hotelu

18. den: Let do Islamabadu nebo autem do Chilas

19.den : Rezervní den, prohlídka v Islamabadu

20.den:  Odlet a přílet do ČR

Cena : 71 800 Kč od 6 osob ( skupina max.12 osob )
Cena obsahuje : letenka Praha – Islamabád a zpět ( při ceně do 21 000 Kč – při vyšší ceně bude účtován doplatek ) doprava do Skardu, český průvodce, místní průvodce, ubytování v hotelu, na treku ve stanu, během treku polopenze od místního kuchaře, permity na trek, poplatky agentuře, veškerá další povolení, nosiče

Cena neobsahuje : stravování mimo trek, pojištění léčebných výloh, případné vstupy, díško nosičům ( cca 60 USD nosiči, podělíme dle počtu nosičů )

Ubytování a strava : mimo trek v hotýlcích, na treku ve vlastních stanech, na treku polopenze od místního kuchaře, mimo trek v restauracích Vybavení : spacák, stan, karimatka, treková kotníčková obuv, sandály, teleskopické trekkingové hole, oblečení i do mrazu, sluneční brýle, opalovací krém, lékárna, sedací úvazek, smyčky, 2 karabiny
Přihlášky : Trek pod K2 – Region Baltoro (cknamche.cz)