Trek pod K2 ( Pakistán ) 12.7. – 31.7. 2024

 

Trek pod magickou druhou nejvyšší horu světa K2. Ledovec Baltoro, famósní štíty Trango Towers, největší ledovcový systém světa, sedlo Ghondoghoro La 5680 prověří Vaše síly. Drsná, ale dech beroucí krajina Karakoramu v oblasti čtyř osmitisícovek.

1. -2. den: Odlet z Prahy,  přílet do Islamabadu. 

3.den:  Dle situace opět letecky nebo alternativně pozemní přesun minibusem do Skardu. Skardu – v případě času možnost výstupu na pevnost s výhledy do okolí.

4. – 5. den: Skardu – Askole – Jhola. Přejezd džípem 4×4 do nocležiště v Askole (3000 m). Další den vycházíme na trek a spíme v Jhola (3200 m).

6. – 7. den: Jhola – Paju – Khuburse. Pozvolně stoupáme, nabízí se výhledy na čelo ledovce Baltoro. V dálce se otevírá velkolepé panorama Cathedral Towers a vlevo také poprvé trojúhelník  K2. Nocleh v tábořišti Paju. (3600m). Dále pokračujeme po jižním okraji do kempu Khuburse (4000 m).

8. den: Khuburse – Urdukas – Ghoro II. Stále stoupáme po ledovci s fantastickými výhledy na Paju Peak, Chorichi Biaho, Trango Tower atd.

9. -11. den: Ghoro II – Concordia. Snadnou chůzí s okázalými výhledy a obřími horskými panoramaty Mustagata Tower, G IV, Matha Peak K2 dosahujeme kempu Concordia (4700 m). Nalehko si vyšlápneme do základního tábora K2. Z Concordia je vidět Gasherbrum IV, K2, Broad Peak, Mitre Peak, Crystal Peak, Marble Peak a Baltoro Kangri.

12. – 13. den: Concordia – Ghondoghoro La  – Khuspang. Přejdeme do Ali Camp (4800 m). Brzy ráno vycházíme brzy do nejnáročnějšího dne. Strmý vyfixovaný výstup do Ghondoghoro La (5680 m). Neskutečné výhledy nejen na K2, nezapomenutelná a nejhezčí panoramata. Sestup do Khuspang (4680 m).

14. den: Khuspang – Dalzampa. Ledovcovou morénou ke krásnému tábořišti Dalzampa (4300 m) „pole květin“.

15. – 16. den: Dalzampa – Hushe – Skardu. Poslední den treku do vesnice Hushe (2900 m). Mikrobusem 150 km do Skardu přes Khaplu, druhé největší království ve starém Baltistánu.

17.den: Přejezd do Skardu jeepem 6 -7 hodin, nocleh v hotelu

18. den: Let do Islamabadu nebo autem do Chilas, v případě pozemního přejezdu a dostatku času může být zařazen výjezd jeepem do Tato a 3 hodinový výšlap na Fairy meadow pod Rakiotskou stěnou Nanga Parbat.

19.den : Rezervní den, prohlídka v Islamabadu

20.den:  Odlet a přílet do ČR

Cena : 76 000 Kč od 7 osob ( skupina max.12 osob )

Cena obsahuje : letenka Praha – Islamabád a zpět ( při ceně do 21 000 Kč – při vyšší ceně bude účtován doplatek ) doprava do Skardu, český průvodce, místní průvodce, ubytování v hotelu, na treku ve stanu, během treku polopenze od místního kuchaře, permity na trek, poplatky agentuře, veškerá další povolení, nosiče do 16kg na osobu

Cena neobsahuje : stravování mimo trek, pojištění léčebných výloh, případné vstupy, díško nosičům ( cca 60 USD nosiči, podělíme dle počtu nosičů ), náklady na jeep na případný výjezd na Fairy meadow

Typ zájezdu : trekking

Obtížnost : trek je určen zdatnějším turistům, kteří mají jistou chůzi při v terénu, podstatní část vede po ledovcové moréně, očekávejte občasné přeskoky či brody potoka, přes sedlo nutná jistá chůze v mačkách.

Vybavení : teplý spacák, treková obuv kotníčková, sandály, teleskopické trekkingové hole, oblečení i do mrazu, sluneční brýle, opalovací krém, pláštěnka, lékárna, mačky, cepín, sedací úvazek, 2 smyčky, 2 karabiny

Ubytování a strava : mimo trek noclehy v hotýlcích a strava v restauracích, na treku noclehy ve stanech a snídaně a večeře zajištěny od místního kuchaře

Přihlášky : Trek pod K2 – Region Baltoro – Katalog zájezdů (cknamche.cz)

Cestovní pojištění Vám rádi zajistíme, máme ho upravené, aby pokryly pobyt na horách do výšky 6500m. Bližší informace k pojištěné jsou připíchnuty u přihlášky na webu CK Namche, kam se dostanete kliknutím zde. Prosím, prostudujte si ho důkladně a i při nezávazné přihlášce zaklikněte o jaké pojištění máte zájem. My doporučujeme kompletní.
Garantem tohoto zájezdu je CK Namche s pojištěním proti úpadku u pojišťovny Uniqa.