O mně

Radka Tkáčiková, narozena 1969

jsem harrachovská rodačka, nyní bydlištěm v Liberci

Současná profese: průvodcování a tvorba vlastních zájezdů pod hlavičkou CK Namche, průvodcování cyklo a zájezdů na sjezdovky pro CK Trip. Realizovaní cestopisných přednášek, publikování v časopisech,
Činnosti: cestování, sportování, fotografování, spolupráce s nevidomými a trasování na lyžařských běžeckých zájezdech, organizování a financování humanitární pomoci – především podpora studia dětí v Nepálu, Ladakhu a v Barmě

Ve sportovní oblasti jsem se aktivně závodně věnovala lyžařským běžeckým závodům, nejvíce lyžařským maratonům – 23 x start na Jizerské 50 ( nejlepší čas 3:09 ), 2 x Vasaloppet ( 5:47 ), asi 20 x Bieg Piastow, 2 x Lapponia hiihto, 3 x Boboloppet, 1x Dolomitenlauf a mnoho dalších, lyžařské orientační běhy, MTB cyklomaratony, od úrazu v roce 2012 lyžařské závody v menším rozsahu.

Rekreačně se kromě běžeckého lyžování zabývám sjezdovým lyžováním, snowboardem, cyklistikou, jízdou na koloběžce, vysokohorskou turistikou, horolezením, vodní turistikou, před úrazem i kajak – divoká voda a inline a dalšími aktivitami.

Zájmy, koníčky: kromě cestování a sportu je to hlavně fotografování, které se zviditelňuji na výstavách, přednáškách a publikováním v časopisech a v příspěvcích na  www.hedvabnastezka.cz. Jsem autorkou fotografií v knize o Barmě Olgy Wallo Pohled profesionálního průvodce.
Sportovního ducha výprav zároveň doplňuje i zájem o buddhismus a boj Tibeťanů za svobodu.

Průvodcovská činnost mimo Evropu:  vysokohorská turistika a výstupy na 6000m kopce : Nepál, Ladakh (Indie), Východní Turecko, sportovněji laděné zájezdy : Tibet, Indonesie , poznávací zájezdy : Čína, Indie, Barma, Kambodža, Thajsko, Maroko, Srí Lanka
Další navštívené mimoevropské země: Filipíny, Laos, Irán, Pakistán, Ghana, Peru, Bolívie, Mexiko, Egypt Prochozené treky v Nepálu : 7 x k Mt. Everest ( z Jiri nebo do Jiri ), 4 x okolo Annapuren, 6 x okolo Manaslu , 3 x Langtang valley + přes sedlo Laurebina a Tilman pass, 2 x Tamang trek, trek do BC Makalu a přes Sherpani a East col ( 6000m sedla ), z Tumligtaru novým průstupem do Hinku valley a Ampulapcha, z Tumligtaru přes Bung, do dvou BC Kanchenjungy a Lumbasumba trek, 3x Horní Mustang a přes Saribung sedlo (6030m) do Nar Phu, Nar Phu a přes sedla pod Annapurny a přes Mesokanto La do údolí Kali gandaki, Rolwaling trek, Horní Dolpo, Dolní Dolpo, ze Simikotu do Tibetu, k jezeru Rara, 2x Mardi Himal, 4 x do BC z jihu Annapurny, 2x okolo Dhaulagiri, Výstupy na 6000m kopce : 2 x Mera peak 6461m, 1 x Island Peak (solo) 6189m, 1 x Dhampus peak (solo),6012m, 1 x Lobuche east peak, 6119m, 1 x Saribung peak (solo), 6328m, 1 x Damodar view (solo), 6000m, 4 x Stok Kangri (solo) ( Ladakh) 6200 m, 1 x Kangyatse II 6270m, Panchermo peak do 6000m (solo), Khatung kang do 6050m (solo)

Průvodcovská činnost v Evropě  cyklistika : Rakousko, Korsika, Norsko, Francie, Rumunsko, Itálie, Madarsko, Finsko – oblasti především za polárním kruhem i na běžkách, turistika : Alpy, Savojské Alpy, sjezdové lyžování : Rakousko, Itálie

Soukromé výjezdy do dalších evropských zemí.

A jak to vše začalo?
Cestování se stalo hlavní náplní mého života. První delší cesta do Himalájí v roce 1996 začala formovat mé další cestovatelské kroky. O dva roky později druhá delší cesta do Ladakhu a dalších částí Indie rozhodla o změně života. Opustila jsem firmu, kde jsem pracovala jako geodetka a cestování se začala věnovat i profesně, jako průvodkyně cestovních kanceláří. Nejdříve to byly sportovní zájezdy v Evropě (cykloturistika, turistika, rafting), později přibývalo akcí především do Himalájí a jiných zemí Asie. 
Himaláje jsou moji největší specializací, navštěvuji je pravidelně od roku 1996 a prošla jsem většinu treků v Nepálu vč. hodně odlehlých oblastí a to samé platí i pro moji srdeční záležitost Ladakh a Zanskar. V současné době treky plánuji, organizuji i průvodcuji sama pod hlavičkou CK Namche. Samozřejmostí je profesionalita a velmi dobré znalosti z oblastí kam Vás zvu.

Méně turistů, více poznání hor i tradičního způsobu života, to je hlavní motto těchto akcí.

Zlomový okamžik života nastal 22.4. 2012, kdy jsem se v poměrně lehkém terénu v Himalájích na treku okolo Manaslu zřítila a utrpěla 9 zlomenin v oblasti páteře, vč.kompresní zlomeniny Th6, mnohačetnou tříštivou zlomeninu ramene s porušením nervu což způsobilo atrofii deltového svalu, 5 zlomených žeber a kloubní zlomeninu zápěstí. Po několika operacích, léčbě a intenzivní rehabilitaci jsem se přesně za rok vrátila do Himalájí a pokračuji v průvodcovské činnosti.

Motto: víra, vůle, vytrvalost = vítězství

a ještě jednodušeji : zapomeň na svůj handicap…a jdi dál…