Kyrgyzstán – podhůří Ťan-šanu 27.6. – 12.7. 2021

Předběžný program zájezdu do Kyrgyzstánu – zájezd partnerské cestovky

1. – 2. den: Přelet do Biškeku, mikrobusem přejezd do Karakolu, cestou zastávka u Čolpon Ata – petroglyfy z přelomu letopočtu, koupání v jezeře Issyk Kul.

3. – 7. den: Maršrutou a pěšky do doliny Altyn Arashan – koupání v horkých pramenech, testování kumysu, přes sedlo Ala-K 3860 m, dolina Karakol, přes Teleti sedlo 3800 m do Jeti Oghuz sanatorium – červené pískovcové skály a minerální prameny s lázněmi, které využil i major Jurij Gagarin. ↑ 3200 m, ↓ 3450 m, ↔66 km.

8. den: Odpočinek s koupáním v Issyk Kulu, návštěva muzea Převalského,…

9. – 13. den: Gruzavikem do Echkili Tash m do doliny Sary Jaz, výstup do sedla Tjuz 4000 m (výhled na Chan Tengri 7010 m), sestup k čelu ledovce Inylček. Trek zakončíme na základně At Jailoo, odkud odlétají expedice pod Chan Tengri. Návrat gruzavikem do Karakolu. Oceníme pohostinnost místních pastevců, projedeme se na koni a vyzkoušíme chléb pečený na sušeném trusu,… ↑ 1300 m, ↓ 1500 m, ↔56 km.

Cena zájezdu zahrnuje

14. – 16. den: Přejezd Karakol – Biškek. Prohlídka kaňonu Skazka (krásné zvětraliny), koupání. Památky a zajímavá místa Biškeku. Odlet do ČR.

Ubytování, průvodce, povolení pro vstup do pohraniční oblasti, mapy, doprava, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu : letenka 27 000 Kč + 12 000 Kč letenka

Cena zájezdu nezahrnuje

Stravu, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků, případný nosič (35 EUR/den, nese15 kg).

Letenky

Cena letenky je zahrnuta v celkové ceně zájezdu do maximálního limitu 14 000 Kč. Více informací zde.

Víza

Občané ČR nepotřebují pro turistický pobyt do 60 dní kyrgyzstánské vízum.

Náročnost

Určeno pro vysokohorské turisty, kteří jsou připraveni na pětidenní pochod 5–6 hodin denně. Treky nejsou technicky náročné, ale je dobré mít zkušenosti s pohybem v horách a vyšší nadmořské výšce.

Ubytování

4 x v jurtě se snídaní, 10 x vlastní stan, 1 x penzion v Biškeku.

Vybavení

Kvalitní stan, spacák, boty, oblečení pro teploty i kolem 0 °C, lékárna, kvalitní opalovací krém, benzinový nebo plynový vařič (kartuše k zakoupení v Karakolu).

Pojištění stornopoplatků

Není v ceně zájezdu. Zájemcům zajistíme v ceně 2,5 % ceny zájezdu, podrobnosti zde.