Keňa 14.5. – 29.5. 2023

Největší národní parky Keni – Masai Mara, NP Amboseli, jezera Naivasha a Nakuru, 4 denní výstup na Mt. Kenya – vrchol Lenana 4985m.

1.den odlet

2. den přílet do Nairobi a přejezd do NP Amboseli

3.den celý den safari v NP Amboseli, království zvířat, výhled na Kilimanjaro

4.den přejezd k jezeru Naivasha. Množství zvěře v národním parku a dům známé milovnice lvů Joy Adamson,

5. den Jezero Naivasha  – NP Masai Mara, obrovská národní park navazující na nejznámější tanzanijský NP Serengeti. Milion a půl pakoňů migrují mezi těmito parky a v tuto dobu budou právě zde.

6.- 7.den safari v NP Masai Mara, migrující pakoně, zebry, žirafy, sloni, kočkovité šelmy…

8.den Masai Mara – jezero Nakuru, hejna plameňáků a 400 druhů ptáků. Bílí i černí nosorožci a vzácné žirafy Rothschildovy

9.den jezero Nakuru – Samburu, přejezd ze zelených luk  do centrální vysočiny

10.den celodenní safari v rezervaci Samburu, množství zvěře

11.den Samburu – Nanyuki – Mounth Kenya, přejezd pod nejvyšší horu Keni a druhou nejvyšší v Africe

12.- 14.den Výstup na Mt. Kenya, vystoupáme na trekový vrchol Lenana 4985m,( nejvyšší vrchol je horolezeckou záležitostí ). Nejedná se pouze o zdolání vrcholu, ale hlavně o nádherný výstup s přírodními krásami.

15.den 2hodinový sestup a návrat do Nairobi

16.den odlet, přílet do ČR

Program může být trochu pozměněn dle letenek.

Cena : 71 600 Kč : velikost skupiny 6 osob ( terénní auto na safari pro 7 osob + řidič )
Cena obsahuje : letenka Praha – Nairobi a zpět ( při ceně do 16 000 Kč – při vyšší ceně bude účtován doplatek, i z tohoto důvodu  je vhodné přihlásit se co nejdříve), terénní auto s řidičem celou dobu pobytu v Keni, vstupné do všech národních parků , pohonné hmoty, českého průvodce, výstup na Mt. Kenya – povolení, průvodce, snídaně, nosiče . Ubytování v kempech či hotýlcích,
Cena neobsahuje : vízum cca 55 USD Kč , stravu mimo snídaní, příspěvek na stropitné pro řidiče, pro průvodce (osoba cca 45 USD osoba), případné vstupy mimo NP ( ty jsou v ceně ), pojištění léčebných výloh (nutné), pojištění storna zájezdu (doporučené). Obojí možno zajistit u CK Namche, případný test na Covid 19.
Typ zájezdu : poznávací, – turistický
Vybavení : stan + věci na kempování, oblečení na výstup skoro do 5000m, spacák, lehké oblečení na safari, sandále a pevná obuv na výstup
Ubytování a strava : ubytování ve stanech a hotýlku

Přihlášky : Nezávazná objednávka (cknamche.cz)

Cestovní pojištění na vyžádání zajistí CK Namche vč. pojištění na případnou léčbu v případě Covidu. Pojištění je nutné na vstup do země.
Garantem tohoto zájezdu je CK Namche s pojištěním proti úpadku u pojišťovny Uniqa.