Langtang – trek ( Nepál ) 27.10. – 15.11. 2024

Velmi rozmanitý trek, jehož první část vede pod hlavním himalájským hřebenem, který tvoří hranici Nepálu a Tibetu.  Zelenající se terasovitá políčka Tamangů, kteří přišli z Tibetu a přinesli si i jejich zvyky, nádherné výhledy na majestátní horské velikány,  buddhistické kláštery a pohodlné  ubytování  a strava pod střechou v lodgiích na celé trase treku. Napojení na druhý trek k posvátnému jezeru Gosainkund.  Prolínání buddhistů a hinduistů na posvátné pouti. Trek který příjemně překvapí  nádhernou krajinou. Nechybí poznání života místních, z buddhistického severu dojdeme až do hinduistické části nedaleko Kathmandu, kde budeme mít dostatek času na prozkoumání i méně navštěvovaných míst.

1.den odlet z ČR

2.den přílet do KTM –  prohlídka Durbar square

3.den prohlídka KTM – Swayambhunath, Pashupatinath, Boudhanath

4.den odjezd do Syabrubesi (1460m )

5.den Syabrubesi – Lama hotel 6-7 h, proti proudu Langtang kholy směřujeme na východ, vodopády i pestré lesy, osídlení především Tamangy –  příbuzní s Tibeťany

6.den Lama hotel – Langtang 4.5-5.5 h, nad námi nádherné scenérie Langtang Lirung 7225m

7.den Langtang –  Kyanjin gompa  (3730m) 3-4 h, jačí pastviny, továrna na sýry, gompa

8.den  výlet do Lagshisha Kharka , údolím stoupáme do 4100 m, odtud nádherné výhledy na hlavní himalájský hřeben

9.-10. den zpět údolím Langtang Khola do Thulo Syaphru  dle možnosti půjdeme jinou stezkou

11.-12. den začínáme stoupat k posvátnému jezeru Gosainkund  (4380m), překračujeme Laurebina pass 4681m. Procházíme pohádkově rozkvetlými rododendronovými lesy, míjíme pastevecké usedlosti. Jezero Gosaikund je opředeno legendami, posvátné pro hinduisty i buddhisty.

13.-16.den  krásné scenerie po stezce traverzující a klesající do Chisapani, terasovitá zelená políčka horské rýže  (2215m)

17.den  sestup do Sundarijal a přejezd do Kathmandu

18.den  prohlídka KTM –  Patan a Bhaktapur

19.den  odlet do ČR

20.den  přílet do ČR

Cena 2024 : 49 500 Kč, 6 -16 osob vč. letenky do limitu 21 000 Kč

Možnost si akci individuálně prodloužit – např. 3 dny v NP Chitwan (vše potřebné zajistím, vy platíte jen náklady na prodloužení)

Cena obsahuje: letenku Praha –  Kathmandu a zpět i se všemi poplatky do celkové částky 21 000 Kč,  permity do oblasti Langtang a Gosainkund, doprava v Nepálu – najatá auta na začátek a konec treku, taxi, ubytování v Kathmandu v hotelu se snídaní, na treku  v lodžiích se snídaní, českého průvodce, nepálského průvodce permity, mapu treku

Cena neobsahuje: vízum 50 USD, strava, vstupné do památek cca 60 USD, stravu mimo snídaně v KTM, případně nosiče – 1 nosič nese cca 23 kg, ideální rozdělit mezi 2 – 4 klienty, celkem mzda nosiče s pojištěním a dopravou cca 400 USD, odměnu pro nosiče cca 80 USD pro nosiče – každý platí poměrnou část dle nesených kg, pojištění léčebných výloh (nutné), pojištění storna zájezdu (doporučené). Obojí možno zajistit u CK Namche, cena neobsahuje fakultativní akce : např. vyhlídkový let nad Himalájemi (cca 200 USD )

Typ zájezdu : trekking s nocováním a stravou v lodgích Obtížnost : trek určen středně zdatným turistům, z hlediska náročnosti se neřadí mezi těžké treky, i když vystoupáme do 4380 m, není nutné nést stan ani stravu, vše zajištěno pod střechou v lodgiích, tudíž velký komfort na trase Vybavení: spacák, oblečení do hor, pohodlné kotníčkové trekové boty, trekové hole, čelovku
Ubytování a strava: 4 -5 x v Kathmandu v hotýlku střední kategorie se snídaní, 2 -3 lůžkové pokoje, na treku v lodgích (jednodušší 2 lůžkové pokoje), strava v Kathmandu v restauracích a na treku v lodgích. Kromě přechodu sedla procházíme vesničkami, kde se dá i naobědvat. S sebou na trek se hodí čokolády, salám, oříšky, ale jen na zpestření stravy v malém množství. Sladkosti se dají koupit i v horách. V ceně je zahrnuté ubytování a snídaně v Kathmandu.

Přihlášky : Trek Langtang a jezero Gosainkund – Katalog zájezdů (cknamche.cz)

Cestovní pojištění Vám rádi zajistíme, máme ho upravené, aby pokryly pobyt na horách do výšky 6500m. Bližší informace k pojištěné jsou připíchnuty u přihlášky na webu CK Namche, kam se dostanete kliknutím zde. Prosím, prostudujte si ho důkladně a i při nezávazné přihlášce zaklikněte o jaké pojištění máte zájem. My doporučujeme kompletní.
Garantem tohoto zájezdu je CK Namche s pojištěním proti úpadku u pojišťovny Uniqa.