Trek v Himaláji - Nepál

Na podzim ještě připravím jeden náročnější trek v nepálském Himaláji - trasa bude upřesněna a budou zohledněny i přání klientů.

Máte li představu, uvítám Vaše tipy, zda jen trek či i výstup na nějaký 6000m kopec.

Všechny zájezdy jsou či budou  i na na této www.cknamche.cz, na téro stránce se lze již předběžně přihlášovat.

Srí Lanka druhá půlka listopadu 2020

Smaragd uprostřed oceánu...Ostrov, který Vás nadchne, málokde naleznete takovou různorodost na tak malém území..... vnitrozemí prošpikované čajovými plantážemi, buddhistickými památkami, královská města z přelomu 1.tisíciletí, zároveň všude přítomná džungle a ráj zvířat, kilometry pláží lemovaných kokosovými ořechy a tyrkysový oceán... jako bonus věčné úsměvy místních lidiček...zavítejte do ráje na zemi...zpříjemnění šnorchlováním, relaxem i aurvedskými masážemi...více času a více poznání než je běžné.

Číst dál: Srí Lanka druhá půlka listopadu 2020

Severní Vietnam březen 2020

Program bude upřesněn do konce roku

Průvodkyně specialistka na Vietnam paní Magra Radostová

Východní Indonesie 5.9. - 27.9. 2020

 

Kouzelná, barevná a fantastická východní Indonesie : výlet za komodskými draky, vidět největší predátory z doby kamenné ve svém přirozeném prostředí je obrovským zážitkem. Plavba lodí podél ostrova Lombok a Sumbawa.
Výstup na 5 sopek a šnorchlování v podmořském ráji Balijského, Suweského a Floreského moře, tradiční vesnice na nejkrásnějším ostrově Malých Sund.
Ostrov Flores- klenot Indonesie a nejhezčí ostrov souostroví malé Sundy je kombinací krásné krajiny, úžasných lidí a tradičních vesnic a rituálů. 

Číst dál: Východní Indonesie 5.9. - 27.9. 2020

Ladak, Zanskar 6.9. - 27.9. 2020

Tradičně i letos vás zavedeme do země zaslíbené do Ladakhu a Zanskaru. Malý Tibet jak se tato oblast nazývá kulturně i geograficky souvisí s Tibetem. Díky tomu, že je územím Indie, nepodlehla plundrování a původní kultura, buddhismus je stále přirozenou součástí života. Vysokohorská krajina, vesnice se svým neměnným stylem života, buddhistické kláštery na místech, kde byste je nečekali. Maximum zážitků v pohádkovém Zanskaru, který projdeme po vysokohorských stezkách, čímž se vyhneme hlavní trase, která je již z velké části sjízdná jeepy. Pohostinnost místních obyvatel a celková atmosféra je zážitkem na celý život. Přechod sedel prověří vaši odolnost.

Číst dál: Ladak, Zanskar 6.9. - 27.9. 2020

Trek okolo Manaslu a Tsum valley 4.4. - 26.4. 2020 a říjen 2020

Pravděpodobně poslední trek v této podobě, jelikož nepálská vláda zde staví silnici a nekompromisně devastují krásné úseky treku. Program bude upraven, tak aby se počáteční zdevastovaná část projela jeepem a následně alternativně vedla po druhé straně řeky.

Bezesporu nejfotogeničtějsí a krajinově nejpestřejší himalájský trek okolo osmitisícovky Manaslu. Ze zelených rýžových políček vystoupíme až do oblasti věčného ledu a sněhu. Trasa prochází vesničkami s různými etniky až do Nupri, údolí s jasným tibetským vlivem. Nejvyšším bodem je Larkya pass 5106 m s nádhernými výhledy a základní tábor Manaslu 4900m. Po cestě budeme míjet buddhistické chorteny, navštívíme starodávné kláštery, okouzlí nás malebné horské scenerie. Jeden z nejhezčích treků v hlavním himalájském hřebenu, zatím bez návalů turistů, ale začíná být populární. Bonusem této akce je trek do Tsum valley, široké zelené údolí s kulisou himálajských sedmitisícových velikánů a množstvím buddhistickýh klášterů.

Pro ty co mají více času, možnost pokračovat okolo Annapuren. Prodloužení o týden.

Číst dál: Trek okolo Manaslu a Tsum valley 4.4. - 26.4. 2020 a říjen 2020

Trek k Mount Everestu přes 3 sedla 4.4. -25.4. 2020 a listopad 2020

Nejoblíbenější nepálský trek trochu jinak a zajímavěji. Částečně se vyhneme frekventované turistické trase a staneme se součástí hor ve vysokohorských sedlech s dech beroucími  výhledy na hřeben osmitisícovek. Hlavní himálajský hřeben několik dní jako na dlani, nejvyšší hory světa při úsvitu i ve světle zapadajícího slunce. V klínu nejvyšších hor světa možná přehodnotíme život. Výhledy nejenom na Mt. Everest, ale i na další osmitisícovky Lhotse, Makalu, Cho oyu. Mystické tyrkysové jezero Gokyo. Středně náročný trek s noclehy v lodžích a jídlem z místních zdrojů.

Číst dál: Trek k Mount Everestu přes 3 sedla 4.4. -25.4. 2020 a listopad 2020

Mardi Himal+ Chitwan NP 24.4. - 9.5.2020 + druhá půlka listopadu 2020

Novou trasou oblastí Mardi Himal vyšlápneme na vyhlídkový bod do výšky 4500m a himalájské velikány budeme mít jako na dlani včetně osmitisícovky Annapurny a psovátné Machhapuchhre. V kontrastu s leodvými štíty hor horké teraje jižního Nepálu s nejznámějším národním parkem Chitwan a jízda na slonu s pozorováním divokých nosorožců, krokodýlů a dalších divokých zvířat. Poznání Nepálu z mnoha stran, pestrost etnik a způsobu života, prolínající se hinduismus a buddhismus. Zájezd pro každého kdo chce poznat různorodost země pod Himalájem a má obavy z  vyšších poloh a přesto chce Himaláj poznat.

Číst dál: Mardi Himal+ Chitwan NP 24.4. - 9.5.2020 + druhá půlka listopadu 2020

Srí Lanka 4.4. - 18.4.2020

Zkrácená verze oblíbeného zájezdu...15 dní zážitků, ale jen 8 dovolené !!

Cejlon - smaragd uprostřed oceánu...Ostrov, který Vás nadchne, málokde naleznete takovou různorodost na tak malém území..... vnitrozemí prošpikované čajovými plantážemi, buddhistickými památkami, královská města z přelomu 1.tisíciletí, zároveň všudepřítomná džungle a ráj zvířat, kilometry pláží lemovaných kokosovými ořechy a tyrkysový oceán... jako bonus věčné úsměvy místních lidiček...zavítejte do ráje na zemi...zpříjemnění šnorchlováním, relaxem i aurvedskými masážemi...

Číst dál: Srí Lanka 4.4. - 18.4.2020