Ladak, Zanskar 6.9. - 27.9. 2020

Tradičně i letos vás zavedeme do země zaslíbené do Ladakhu a Zanskaru. Malý Tibet jak se tato oblast nazývá kulturně i geograficky souvisí s Tibetem. Díky tomu, že je územím Indie, nepodlehla plundrování a původní kultura, buddhismus je stále přirozenou součástí života. Vysokohorská krajina, vesnice se svým neměnným stylem života, buddhistické kláštery na místech, kde byste je nečekali. Maximum zážitků v pohádkovém Zanskaru, který projdeme po vysokohorských stezkách, čímž se vyhneme hlavní trase, která je již z velké části sjízdná jeepy. Pohostinnost místních obyvatel a celková atmosféra je zážitkem na celý život. Přechod sedel prověří vaši odolnost.

Číst dál: Ladak, Zanskar 6.9. - 27.9. 2020

Trek okolo Manaslu a Tsum valley 4.4. - 26.4. 2020

Pravděpodobně poslední trek v této podobě, jelikož nepálská vláda zde staví silnici a nekompromisně devastují krásné úseky treku. Program bude upraven, tak aby se počáteční zdevastovaná část projela jeepem a následně alternativně vedla po druhé straně řeky.

Bezesporu nejfotogeničtějsí a krajinově nejpestřejší himalájský trek okolo osmitisícovky Manaslu. Ze zelených rýžových políček vystoupíme až do oblasti věčného ledu a sněhu. Trasa prochází vesničkami s různými etniky až do Nupri, údolí s jasným tibetským vlivem. Nejvyšším bodem je Larkya pass 5106 m s nádhernými výhledy a základní tábor Manaslu 4900m. Po cestě budeme míjet buddhistické chorteny, navštívíme starodávné kláštery, okouzlí nás malebné horské scenerie. Jeden z nejhezčích treků v hlavním himalájském hřebenu, zatím bez návalů turistů, ale začíná být populární. Bonusem této akce je trek do Tsum valley, široké zelené údolí s kulisou himálajských sedmitisícových velikánů a množstvím buddhistickýh klášterů.

Pro ty co mají více času, možnost pokračovat okolo Annapuren. Prodloužení o týden.

Číst dál: Trek okolo Manaslu a Tsum valley 4.4. - 26.4. 2020

Trek k Mount Everestu přes 3 sedla 4.4. -25.4. 2020 a listopad 2020

Nejoblíbenější nepálský trek trochu jinak a zajímavěji. Částečně se vyhneme frekventované turistické trase a staneme se součástí hor ve vysokohorských sedlech s dech beroucími  výhledy na hřeben osmitisícovek. Hlavní himálajský hřeben několik dní jako na dlani, nejvyšší hory světa při úsvitu i ve světle zapadajícího slunce. V klínu nejvyšších hor světa možná přehodnotíme život. Výhledy nejenom na Mt. Everest, ale i na další osmitisícovky Lhotse, Makalu, Cho oyu. Mystické tyrkysové jezero Gokyo. Středně náročný trek s noclehy v lodžích a jídlem z místních zdrojů.

Číst dál: Trek k Mount Everestu přes 3 sedla 4.4. -25.4. 2020 a listopad 2020

Mardi Himal+ Chitwan NP 24.4. - 9.5.2020

Novou trasou oblastí Mardi Himal vyšlápneme na vyhlídkový bod do výšky 4500m a himalájské velikány budeme mít jako na dlani včetně osmitisícovky Annapurny a psovátné Machhapuchhre. V kontrastu s leodvými štíty hor horké teraje jižního Nepálu s nejznámějším národním parkem Chitwan a jízda na slonu s pozorováním divokých nosorožců, krokodýlů a dalších divokých zvířat. Poznání Nepálu z mnoha stran, pestrost etnik a způsobu života, prolínající se hinduismus a buddhismus. Zájezd pro každého kdo chce poznat různorodost země pod Himalájem a má obavy z  vyšších poloh a přesto chce Himaláj poznat.

Číst dál: Mardi Himal+ Chitwan NP 24.4. - 9.5.2020

Srí Lanka 4.4. - 18.4.2020

Zkrácená verze oblíbeného zájezdu...15 dní zážitků, ale jen 8 dovolené !!

Cejlon - smaragd uprostřed oceánu...Ostrov, který Vás nadchne, málokde naleznete takovou různorodost na tak malém území..... vnitrozemí prošpikované čajovými plantážemi, buddhistickými památkami, královská města z přelomu 1.tisíciletí, zároveň všudepřítomná džungle a ráj zvířat, kilometry pláží lemovaných kokosovými ořechy a tyrkysový oceán... jako bonus věčné úsměvy místních lidiček...zavítejte do ráje na zemi...zpříjemnění šnorchlováním, relaxem i aurvedskými masážemi...

Číst dál: Srí Lanka 4.4. - 18.4.2020